Myrta krepová Black Diamond, v črepníku 9l
Kód: 2600428

Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Séria 'Black Diamond' zahŕňa viaceré farebné kultivary kvetov, napríklad 'Red Hot' (žiarivo červené) alebo 'Lavender Lace' (svetlofialové). Dorastá do výšky 1,5 až 4 metre (v závislosti od formy – ker alebo kmienok) a vytvára kompaktný, viackmenný alebo stromčekovitý habitus. Okrem výrazných listov a kvetov je jej ozdobou aj atraktívna hladká, odlupujúca sa kôra v odtieňoch hnedej a šedej, ktorá vynikne najmä v zime.
Preferuje plne slnečné stanovisko (minimálne 6 hodín priameho slnka denne pre bohaté kvitnutie a sýtu farbu listov) a dobre priepustnú, neutrálnu až mierne kyslú pôdu.
Odporúčania a tipy pre zákazníka
-
Výsadba a stanovište: Vyberte najslnečnejšie a chránené miesto v záhrade; v 9l črepníku je rastlina už dostatočne silná na priamu výsadbu.
-
Zálievka: Po zakorenení je pomerne odolná voči suchu, no počas horúcich letných dní potrebuje pravidelnú zálievku (pôda by mala medzi polievaním mierne preschnúť).
-
Hnojenie: Na jar a v lete (počas vegetácie) prihnojujte vyváženým hnojivom s obsahom fosforu na podporu kvitnutia.
-
Rez: Strihajte na jar alebo koncom zimy; odstráňte slabé výhony na udržanie tvaru a podporu kvitnutia na nových výhonkoch.
Mrazuvzdornosť: Je mrazuvzdorná približne do -17 °C. Najmä mladšie rastliny alebo myrty pestované v kvetináči je vhodné na zimu chrániť mulčom pri koreňoch a obalením koruny netkanou textíliou.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Rastliny |
|---|---|
| EAN: | 2600428 |
| Nároky na slnko: | plné slnko až ľahký polotieň |
| Nároky na vodu: | Mierne náročné |
| Mrazuvzdornosť: | -17 °C |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

