Bonsai Ficus keram. miska

Kód: 23022 00
Tip
Neohodnotené
24,95 € / ks
Skladom
Možnosti doručenia

Legendárna drevina tropickej Ázie v podobe bonsaju.

Detailné informácie

Na trhu sme 25 rokov
Na trhu sme 25 rokov
Už 25 rokov dodávame našim zakazníkom zahradnícke produkty a služby
Kvalita balenia
Garancia doručenia
Uvedomujeme si, že rastliny su krehký tovar, preto si zakladáme na kvalite ich balenia.
Kamenná predajňa
Kamenná predajňa
Všetky naše dodávané produkty su skladom v našom záhradnom centre

Podrobný popis

Ficus je legendárna drevina tropickej Ázie, ktorá dorastá do obrovských rozmerov s dlhými visiacimi koreňmi vzdušného tvaru. V tropických dažďových pralesoch chráni listy pred vysušením vrstva vosku. Kvôli silnému tieňu, ktorý Ficus vrhá, musí mladej rastline vystačiť malé svetlo, preto aj izbovým rastlinám stačí menej svetla. Bonsai Ficus je perfektný na tvarovanie, pretože rýchlo vytvára silný kmeň. Sú veľmi odolné voči horúcemu a suchému vzduchu, vďaka čomu patria k najlepším rastlinám na izbové bonsaje.

Umiestnenie:
Pre rast nových listov stačí Ficusu najmenej svetla, preto môže byť umiestnený aj ďalej od okna. Počas zimy vyžaduje teplotu nad 15 stupňov Celzia a pri správnej zálievke im nevadí príliš suchý a teplý vzduch. Korene by mali byť v suchu a v teple, nemajú radi studený prievan pri dlhšom vetraní alebo netesnosti okna, pretože v zime takto môže prievan podchladiť misku a zeminu.

Polievanie:
Polievame výdatne po preschnutí zeminy mäkkou vodou. Voda v podmiske by nemala byť dlhšie ako hodinu. Pre stimuláciu rastu používame vodu s teplotou približne 40 stupňov Celzia. Frekvencia a výdatnosť zálievky je závislá aj od druhu Ficusu.

Hnojenie:
Celoročne po 2 týždňoch tekutým hnojivom.

Presádzanie:
Presádzame na jar každý 2. rok. Zároveň vykonávame rez koreňov.

Strihanie:
Ak chceme Ficusu udržať veľkosť koruny, striháme ho o 3 listy hlbšie ako je konečný obrys koruny. Aby taký veľký zásah nebol príliš viditeľný, striháme častejšie menší počet vetiev. Prerastenú korunu môžeme upraviť počas leta radikálnym skrátením a odlíšením.

Tvarovanie:
Tvarujeme kedykoľvek pomocou drôtu, ale len na 3 mesiace, pretože drôt musíme včas odstrániť kvôli rýchlo silnúcemu konáru a kmeňu.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 1 kg
Výška dodávanej rastliny: 25cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: